header-bg

Ameliyatsız Endoskopisiz İstediğiniz Kiloya Ulaşın!

Fransa, İtalya, Almanya, İspanya, Birleşik Krallık, Çin ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde yaşayan her 3 kişiden 1’i fazla kilolu veya obezdir. Fazla kilo, sadece dış görünüşünüzü ve hislerinizi değil sağlığınızı da etkiler. Hastaların %76’sı daha önce denedikleri zayıflama yöntemlerinden tam olarak memnun değil. Siz de daha önce denenmiş zayıflama yöntemlerinden bıktınız mı?

"Sizin İçin Tasarlanmış Bir Zayıflama Programı"

Allurion Balon hastaların toplam vücut ağırlıklarının ortalama %10-15’ini vermesini sağlar. Zayıflama yolculuğunuz sırasında multidisipliner destek alın. Ameliyatsız, endoskopisiz ve anestezisiz: kolaylıkta çığır açan bu buluşu keşfedin.

Allurrion Nasıl Uygulanır?

Mide balonları, doyumu arttırıp mide boşalımını geciktirerek ve her yemekte yenen gıda miktarını azaltarak kilo kaybına sebep olur. Peki Alurrion nasıl mideye yerleştirilir: Madde madde Allurrion'u keşfedin:

 • Allurion Balon, hastaneye yatmadan 15 dakika süren kısa bir işlemle yerleştirilir.
 • İnce bir ipe bağlı balonu içeren kapsülü yutarsınız. Kapsülün doğru konumda olduğundan emin olmak için bir röntgen çekilir.
 • Kapsül midenize yerleştiğinde, doktorunuz balonu sıvı ile doldurmak için kateteri kullanır. Balonun dolu olduğunu onaylamak için ikinci bir röntgen çekilir. Balon dolduğunda doktorunuz kateteri yavaşça çıkarır ve siz de günlük hayatınıza dönersiniz. Balon midenizde iken açlık hissetmeden daha az yiyebilirsiniz.
 • Uygulamadan yaklaşık 16 hafta sonra Allurion Balon kendi kendine boşalır ve doğal yollarla vücuttan atılır.
 

Balon Nasıl Çalışır?

Balon midenizde yer kaplar ve doyumu arttırıp mide boşalımını geciktirerek ve her yemekte yenen gıda miktarını azaltarak kilo vermeyi sağlar. Toplam vücut ağırlığınızın sadece %5’ini vermek bile, diyabet ve kalp hastalığı gibi obeziteyle ilgili komplikasyonlarınızın gelişme riskini önemli ölçüde azaltabilir.

Allurion Programı’nın merkezinde, tokluk hissi yaşatan devrimsel ve yutulabilir bir mide balonu bulunmaktadır. Allurion Balon, midenizde yer kaplayarak yiyecek tüketiminizi azaltmanıza yardımcı olmak üzere tasarlanmıştır.

Allurion Programı size “açlık hissinden uzaklaşma” ve daha sağlıklı yiyecek seçimleri yapma şansı verirken aynı zamanda diyetlerde sık karşılaşılan açlık krizlerinden kaçınmanıza olanak tanır. Balon, doktorunuza yapacağınız 15 dk'lık bir ziyaret sırasında yutulur ve yaklaşık 16 hafta sonra doğal yollarla vücuttan atılır. Yaklaşık 16 haftanın ardından hastalar toplam vücut ağırlıklarının ortalama %10-15’ini kaybedebilirler.1,2 Ameliyat, endoskopi veya anestezi gerektirmeyen tek mide balonudur.

Allurion Programı size 6 ay boyunca devam eden kilo kaybı sağlar ve şunları sunar:

 • Son teknoloji ürünü bir mide balonu.
 • Başarılarınızı takip etmek ve desteklemek için mobil bir uygulamaya bağlı Allurion Akıllı Tartı ve Allurion Akıllı Saati.
 • Size özel beslenme ve egzersiz planını destekleyecek uzmanlardan oluşan bir ekip
 

 

Allurion Programınıza Hazırlık

Balon yerleştirme işleminden önceki haftalar, yeni yeme rutinlerinizin ve sağlıklı yaşam tarzınızın temelini atmak için harika bir zamandır.

 • Mutfak dolaplarınızı ve buzdolabınızı gözden geçirin - bunlar başarıya hazır mı? Yerleştirmeden sonraki ilk birkaç gün boyunca protein açısından zengin yoğurtlar, içecekler ve protein shakeler tüketebilirsiniz.
 • Yerleştirme haftası için birkaç porsiyon et suyu hazırlayıp dondurmak isteyebilirsiniz.
 • Yemek ve atıştırmalık planlama alışkanlığı edinin Programınızdaki ilk birkaç hafta içinde, neler hissettiğinize bağlı olarak az ve sık yemek yemeniz gerekecektir, bu yüzden önceden ne yiyeceğinizi planlamak iyi bir fikirdir.
 • Bilinçli yemeyi deneyin Yemek yerken (tercihen masaya) oturun ve dikkatinizi dağıtacak şeyleri kapatın. Yiyeceklerinize odaklanın
 • Allurion Mobil Uygulamasını akıllı telefonunuza veya tabletinize indirin. Bu işlem, ilerlemenizi takip etmek ve desteklemek için yerleştirme gününde verilecek olan Allurion Akıllı Tartı ve Akıllı Saat ile eşzamanlanacaktır. Klinik ekibiniz kurulumu yapmanıza yardımcı olacaktır.
 • Yerleştirme gününden önce doktorunuzun reçete ettiği antiasit ilaçları almaya başlayın.
 • Özellikle uygulama gününden önceki 24-48 saat içinde bol sıvı tükettiğinizden emin olun. Klinik ekibiniz bireysel sıvı ihtiyacınızı size söyleyecektir. Doktorunuz tarafından reçete edilen hastalığı önleyici ilaçları alın.
 • Yerleştirme randevunuzdan önceki 8 saat boyunca yemek yemeyi bırakın ve yalnızca berrak sıvılar için.
 • Yerleştirme randevunuzdan 2 saat öncesine kadar su ve berrak sıvılar tüketebilirsiniz, fakat 2 saat kala herhangi bir şey içmeyi bırakın.

Uygulama Günü 

Uygulama günü yaklaşırken heyecanlı, gergin veya hem heyecanlı hem de gergin hissedebilirsiniz. Klinik ekibiniz; randevunuzun öncesi, randevu günü ve randevunuzun sonrasına yönelik bu faydalı bilgilerle başlayarak yol boyunca size yardımcı olmaya hazırdır.

1. Uygulamadan Önce

 • Doktorunuz tarafından reçete edilen ilaçları alın.
 • Bol miktarda sıvı tüketin. Hafif bir akşam yemeği yiyin (randevunuzdan en az 8 saat önce yemiş olmaya dikkat edin).
 • Dolabınızın, uygulama sonrasındaki gıda tercihlerinize uygun ürünlerle dolu olduğundan emin olun.
 • Ne hazırlayabileceğinize dair tavsiye almak için diyetisyeninize danışın.
 • Kliniğe nasıl gideceğinizi planlayın.
 • Herhangi bir yatıştırıcı ilaç kullanılmadığı için kliniğe kendi sürdüğünüz arabayla gidebilirsiniz.
 • Uygulamadan sonra sizinle ilgilenmesi için bir arkadaşınızı ya da akrabanızı ayarlayın

2. Uygulama Sırasında

 • Klinik ekibinin bir üyesi kilonuzu tartacak ve Allurion Mobil Uygulaması’nı, Akıllı Saat’i ve Akıllı Tartı’yı kurmanıza yardımcı olacaktır. Tebrikler, yolculuğunuz başladı bile!
 • Doktorunuz tarafından reçete edilen ilaçları alın. Randevunuzdan iki saat öncesine kadar yalnızca berrak sıvılar (ör. su veya bitki çayı) tüketin.
 • Randevunuzdan iki saat önce sıvı alımını durdurun; böylece uygulama sırasında daha rahat olabilirsiniz. Uygulamayı engelleyebileceği için ruj veya dudak kremi sürmeyin ya da kolye takmayın.
 • Randevunuzdan 15 dakika önce kliniğe gelin ve resepsiyona kayıt yaptırın. Onam formunu inceleyin ve imzalayın. Doktorunuzun gözetimi altında, mide balonunu sıvıyla doldurmak için kullanılacak yumuşak bir kateterin bağlı olduğu küçük bir kapsül yutacaksınız.
 • Mide balonunun doğru yerde olup olmadığını kontrol etmek için röntgeniniz çekilecektir. Mide balonu sıvıyla doldurulacak, ardından balonun dolduğunu ve midenizde güvenli bir yerde olduğunu onaylamak için ikinci bir röntgen çekilecektir.
 • Doktorunuz kateteri ağzınızdan nazikçe dışarı çekecek ve rahat hissettiğinizden emin olacaktır.

3. Uygulamadan Sonra

 • Mide balonu sorunsuz bir şekilde yerleştirildikten sonra hemen klinikten ayrılıp gününüze devam edebileceksiniz.
 • Gelecek birkaç gün boyunca mideniz bulanabilir ve yorgun hissedebilirsiniz; bu tamamen normaldir, diyetisyeniniz ve doktorunuz yaşadığınız semptomları kontrol altında tutmanıza yardımcı olabilir.
 • Doktorunuz tarafından reçete edilen ilaçları aldığınızdan emin olun. Uygulamadan sonraki ilk birkaç gün boyunca gıdaları dikkatli bir şekilde tüketmeniz gerekecektir; diyetisyeniniz yolculuğunuzun her adımında sizi destekleyecek ve diyet ilerlemenizi size uygun şekilde kişiselleştirecektir.
 • Bol bol sıvı tüketin. Sıvı ihtiyaçlarınız ve uygulamadan sonraki ilk birkaç gün boyunca ne kadar sıvı tüketebileceğiniz hakkında diyetisyeninizle konuşun.
 • Kendinizi iyi hissediyor ve yeterince sıvı alabiliyorsanız uygulamadan sonra hafif tempolu yürüyüşlere çıkabilirsiniz. Uygulamadan ve yaşamış olabileceğiniz semptomların geçmesinden sonra en az bir hafta boyunca fiziksel aktiviteye (ör. spor aktiviteleri) başlamayın.
 • Diyetisyeniniz, zayıflama yolculuğunuza mümkün olan en iyi şekilde başlamanız için pratik tavsiyeler ve ipuçlarını içeren Allurion Programı Kılavuzu’nu size verecektir. Uygulamadan sonraki 7-10 gün boyunca uçağa binmeyin veya uzun yolculuklar yapmayın.
 

Program Detayları

Allurion Balon, daha az açlık hissetmeniz için size tokluk hissi verir. Böylece daha iyi besinler ile beslenmek, daha az tüketmek ve kalıcı olacak sağlıklı alışkanlıklar edinmek kolaylaşır. Kilo verme yolculuğunuza hızlı bir başlangıç yapın. Allurrion ile Sağlıklı yaşam rehberiniz sayesinde ilk 6 ay neler yapacaksınız? 


1. AY

Sağlıklı Yaşam Tarzı Rehberliği Ekibinizle tanışın, beslenme ve egzersiz rehberliği almaya başlayın ve Allurion Programı’ndan en yüksek faydayı nasıl sağlayabileceğinizi öğrenin.


2-5. AYLAR

Allurion Programı ile Kilo Verin! Hastaneye yatmanızı gerektirmeyen basit bir prosedürle Allurion Balon mideye yerleştirilir. Ameliyat, endoskopi* ya da anestezi gerekmez. Diyet ve sağlıklı yaşam tarzı konusunda rehberlik almaya devam edin. Kilo verme sürecinizi takip etmek için Allurion’un akıllı tartısı, akıllı saati ve mobil uygulamasından destek alın. Gerçek zamanlı tavsiyeler almak için başarınızı doktorunuzla paylaşın. Yaklaşık 16 hafta sonra balon herhangi bir tıbbi müdahale gerekmeden söner ve doğal yollarla vücudunuzdan atılır.


6. AY VE DAHA SONRASI

Kilo Verin ve Verdiğiniz Kiloları Koruyun Balonun geçici olması, kilo kaybının da geçici olacağı anlamına gelmez. Allurion Programı’nda, 1 yıllık takip sürecinde ortalama kilo kaybının %95’i korunabilir. 2 Sağlık ekibinizin desteğiyle sağlıklı kilonuzu korumak için yeni diyetinizi ve egzersiz alışkanlıklarınızı devam ettirebilirsiniz.

 

Sıkça Sorulan Sorular


Allurion Programı nedir?

Devrim niteliğindeki bir kilo verme cihazı olan Allurion Balon'u temel alan, 6 aylık bir kilo verme programıdır.


 

Allurion Programı ile ne kadar kilo verilebilir?

Allurion Programı’nda geçen yaklaşık 16 haftanın ardından hastalar toplam vücut ağırlıklarının ortalama %10-15’ini kaybederler.1


 

Allurion Balon nedir?

Allurion Balon, midenize yerleştirilen yumuşak bir balondur. Vücuda yerleştirilmesi ya da vücuttan çıkarılması için ameliyat, endoskopi veya anestezi gerektirmeyen ilk mide balonudur.* Balon, hastaneye yatmanızı gerektirmeyen 15 dakikalık kısa bir ziyaret sırasında doktor kontrolünde yutularak yerleştirilir. Yaklaşık 16 hafta sonra balon söner ve doğal yollarla vücuttan atılır


 

Allurion Balon nasıl çalışır?

Balon, midenizde yer kaplar ve tokluk hissini artırarak, mide boşalmasını geciktirerek ve her bir öğünde yenen yemek miktarını azaltarak kilo vermenizi sağlar


 

Yerleştirme gününde neler olur?

Hasta, sönük balonu içeren kapsülü ince dolum ipi ile birlikte yutar. Röntgen aracılığı ile balonun midenize yerleştiği teyit edildikten sonra balon ince dolum ipi yoluyla 550 ml su ile doldurulur. Balonun midede tamamen dolduğundan emin olmak için ikinci bir röntgen çekilir. Yerleştirme işlemi, hastaneye yatmanızı gerektirmeyen 15 dakikalık bir ziyaret sırasında gerçekleştirilir


 

Balonu yutmak kolay mıdır?

Hastaların neredeyse %100’ü, Allurion Balon'u nu yutma konusunda sorun yaşamamaktadır. Kapsülü kendi başınıza yutma konusunda sorun yaşıyorsanız, doktorunuz ince bir kılavuz tel ile tüpü iterek size yardımcı olabilir.


 

Balonun mideye yerleştirilmesinden sonra yaşanabilecek olası yan etkiler nelerdir?

Bazı hastalar balon yerleştirildikten sonra bulantı, karın krampları ve nadiren de olsa kusma yaşar. Çoğu durumda, bu semptomlar yaygın olarak kullanılan ilaçlar ile kontrol altına alınır


 

Balon yerleştirildikten sonra normal aktivitelere dönülmesi ne kadar zaman alır?

Doktor onayından sonra çoğu hasta bir veya iki gün içinde normal aktivitelerine geri dönebilse de bazı hastalar daha uzun süreli yan etkiler yaşayabilir. İşlem sonrasında işten birkaç gün izin almak ya da hafta sonundan faydalanmak için balonun Cuma günü yerleştirilmesini tercih etmek iyi bir fikir olabilir.


 

Diyet kısıtlamaları nelerdir?

Uygulamadan önce ve uygulamadan sonraki ilk hafta boyunca balona alışırken uyulması gereken bazı özel diyet kısıtlamaları vardır. Uygulamayı takip eden haftalar, yeme biçiminizde değişiklikler yapmaya başlamanız için mükemmel bir zamandır. Daha sağlıklı yemek için birden devasa değişiklikler yapmanıza gerek yoktur. Kendinize küçük hedefler koyabilir, alışkanlıklarınızı ufak ufak değiştirebilirsiniz.


 

Balon nasıl çıkarılır?

Balonun midenizde geçirdiği yaklaşık 16 haftanın ardından, zaman ayarlı boşaltma valfi açılarak balonun sönmesini ve herhangi bir çıkarma prosedürüne gerek duyulmaksızın sindirim sisteminiz üzerinden doğal yollarla vücudunuzdan atılmasını sağlar.


 

Balon çıktıktan sonra ne olacak?

Allurion Balon vücudunuzdan çıktıktan sonra Allurion Programı ve sağlık ekibinizden aldığınız destek en az bir ay daha devam eder. Allurion Programı bittikten sonra sağlıklı yaşam tarzı alışkanlıklarınızı devam ettirmelisiniz. Bir klinik çalışma, Allurion Balon ile elde edilen ortalama kilo kaybının %95’inin 1 yıllık takip dönemi boyunca korunduğunu göstermiştir.


Balonla egzersiz yapabilir miyim ve balonu hisseder miyim?

Bazı hastalar yolculuklarının başında balonu hissetseler de çoğu zaman balona alışır ve genellikle orada olduğunu unuturlar.