header-bg

Bromelain, doğal olarak ananas meyvesinin ( Ananas comosus ) sap, kabuk ve etli kısmında bulunan ve protein sindirimine yardımcı olan (proteolitik) bir enzimdir.

Bromelain Ne İşe Yarar?

Yapılan çalışmalarda bromelainin antiinflamatuar, anti ödem, antitrombotik ve antitümörojenik etkileri olduğu kanıtlanmıştır. 2010 yılında yapılan bir çalışmada kansere karşı korucu etkisi olduğu belirtilmektedir.

Diz ve omuzlarda kireçlenme, kalp-damar hastalıkları, astım, kronik sinüzit, kolit ve yanıkların tedavisinde kullanılmaktadır. Ödem atıcı etkisi olduğundan estetik operasyon sonrası kullanılabilir.

Bromelain diyet ve zayıflama amacıyla ödem atıcı olarak kullanılmaktadır. Diyetinize ananas eklemek her ne kadar faydalı olacaksa da etkinliğini görebilmek adına 80 mg bromelain alınmalıdır.  

İnülin hakkında bilgi almak için tıklayın.

turker-karabuga

bromelain-nedir

bromelain-ne-ise-yarar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kolajen

Bu haftaki yazımızda son zamanlarda kullanımı artan ve bununla birlikte hakkında bir çok mit dolanan kolajen konusunu ele alalım.  ...

Obezite Cerrahisi Sonrası Saç Dökülmesi

Ağır kilolu yaşamları sağlığına kavuşturan tüp mide ameliyatı bazı hastalarda saç dökülmesini neden olduğu görülmektedir....