Obezite Cerrahisi

Obezite, besinler ile alınan enerjinin, harcanan enerjiden fazla olmasından kaynaklanan ve vücutta sağlığı bozacak şekilde anormal yağ artışı ile karakterize olan bir hastalıktır. Vücut yağ dokusunun yetişkin erkekte %25, yetişkin kadında ise %30’un üzerine çıkması durumunda obeziteden bahsedilir.

Laparoskopik Cerrahi

Laparoskopik cerrahi, hastanın daha çabuk iyileşmesini ve açık ameliyatlara göre çok daha az ağrı hissetmesini sağlayan cerrahi bir yöntemdir. Karın bölgesinde gelişen çeşitli hastalıkların tanı ya da tedavisi için kullanılan laparoskopik cerrahi yönteminde, cilt üzerindeki kesi boyutu son derece küçüktür.

Mide Botoksu

Mideye Botilinum toksin (botoks) uygulanması endoskopik olarak midenin belirli bölgelerine Botilinum toksini enjekte edilmesi esasına dayanan nispeten yeni bir kilo verme yöntemidir. Bu yöntemde mide kaslarının kasılması sınırlandırılarak mide boşalma süresi gecikir.

Diyabet Cerrahisi

Aşırı kilo ve insülin direncine bağlı olarak genellikle ileri yaşta ortaya çıkabilen Tip 2 diyabet, hastayı ömür boyu insülin kullanımına mahkum ediyor ve önemli pek çok hastalığa da davetiye çıkarıyor. Tip 2 diyabet hastalarında pankreas yeterli miktarda insülin salgıladığı halde hücreler bu insülini kullanamıyor.

Reflü Cerrahisi

Reflü diye bilinen Gastroözofageal reflü hastalığı mide içeriğinin ( asit , safra, besin ve mide enzimleri) yemek borusuna fizyolojik sınırların üzerinde kaçarak semptomatik ve endoskopik bulguların ortaya çıkmasıdır. Cerrahi yöntemle reflü tedavisi mümkündür.

Safra Kesesi Cerrahisi

Safra taşları safra kesesinin ameliyatla tamamen çıkarılması ile tedavi edilir. Sadece safra taşının alınması gibi bir yöntem yoktur. Geleneksel işleme açık kolesistektomi denir. Laparoskopi kapalı ameliyat tekniği daha sık yapılır ve daha küçük kesi, daha az komplikasyon oranlarına sahiptir.

Obezite Cerrahisi hakkında merak edilen tüm soruları Op.Dr.Türker Karabuğa yanıtlıyor.

Hakkımızda

+7000 Operasyon

Op.Dr.Türker Karabuğa, obezite cerrahisinde 15 senelik tecrübe, 7000'den fazla operasyon

Uzman Ekip

Alanında uzman ekibiyle Op.Dr.Türker Karabuğa ile başarmak mümkün

Yüksek Kaliteli Hastane

Son teknolojik cihazlarla ameliyatlarınız sorunsuz gerçekleştirilmektedir.

SGK Anlaşması

Yapmış olduğumuz obezite cerrahisi operasyonlarında SGK ile anlaşmamız bulunmaktadır.

Hızlı Randevu Oluştur

ÜCRETSİZ

ÖN GÖRÜŞME

Ücretsiz Obezite Cerrahisi Ön Görüşmesi İçin Formu Doldurunuz.